Články Sezóna THL 2018 začala 12.5. tradičně ve Dvrocích

Sezóna THL 2018 začala 12.5. tradičně ve Dvrocích

První startovní výstřel sezóny THL 2018 padl ve Dvorcích. Dne 12. 5. 2018 se zde představilo 34 týmů mužů, 13 týmů žen a 7 týmů veteránů. Tato soutěž vždy prověří zimní přípravu jednotlivých týmů, letošní ročník rozhodně nebyl vyjímkou.

Soutěž začala tradičně mužskou kategorií. Výsledková listina mluví za vše,  dráhu podcenilo nebo jinak chybovalo hned 14 týmů.  Suverénní výkon předvedli muži z SDH Bohdalín a za čas 16:72s (PP 16:56s) si odváželi pohár za první příčku. O překvapení se postarali kluci ze složeného týmu Krče a Milenovic a, jakožto SDH Krmil, kteří obsadili místo druhé s časem 17:18s (LP 16:73s). Pro místo třetí si doběhli SDH Zdislavice za čas 17:26s (LP 17:18s). Oba týmy, Krmil a Zdislavice, šli mimo bodování THL z důvodů zapojčení 2 závodníků. Výsledková listina tak dostala jinou podobu. Body za druhé místo nakonec putovaly do Drunčí 17:64s (PP 17:29s). Body za třetí místo získal Krotějov Sport s časem 17:77s (PP 16:51s). Individuální ocenění vyhráli Milan Brus z Chotěmic za nejrychlejší koš (3:82s) a Radek Mikuš z Krotějova za nejrychlejší sestřik (16:51s).

Po mužích se představily ženy. První místo bralo Dvorecké „Áčko“ čas 17:52s (PP 17:22s). Druhé místo obsadily ženy z SDH Slapy 18:20s (LP 17:89s). Pohár za třetí místo získaly ženy SDH Zdešov 18:77s (LP 18:72s). Ceny za individuální výkony putovaly do SDH Dvorce A. Nejrychlejší košařkou se stala Alexandra Prokešová (4:55s) a nejrychlejší proudařkou Klára  Adamovská (17:22s).

Kategorii veteránů ovládli muži ze Dvorců 16:26s (PP 15:86s). Druhé místo SDH Svaté Pole 16,97s (PP 16:04s). Třetí místo SDH Chrbonín 19:01s (LP 17:73s).

Na závěr pět nejlepších mužských týmů poměřilo síly ve finále. První skončila Kamenice nad Lipou 15:88s (PP 15:30s). Druhou příčku obsadil Krmil 16:27s (LP 15:79s). Bohdalín, Drunče ani Krotějov Sport nedokončili.

Datum vytvoření: 7.6.2018 16:28