Články Krátošice jsou dnes jediným místem na Táborsku, kde se drží tradice noční soutěže Táborské hasičské ligy.

V sobotu večer odstartovala počtrnácté a kolem druhé ráno byly rozdány poháry vítězům. Dorazilo 41 mužských a 25 ženských týmů. A že to není legrace vystřelit k terčům po potemnělé trati, o tom se přesvědčili mnozí - ze 41 mužských týmů bylo 12 útoků, které skončily neúspěchem. Z 25 ženských týmů byly neplatné pokusy dva. Pořadatelé z domácího sboru přitom jako vždy připravili perfektní dráhu i veškerý servis pro účastníky soutěže. Návštěvníci mohli sledovat dění z velkoplošné obrazovky, která ukazovala detaily z trati. Atmosféře tak nechybělo vůbec nic. Opět dorazily nejen týmy z celého Jihočeského kraje, ale i hasiči z Benešovska nebo Pelhřimovska.

Jako první šly na start ženy a hned jako druhé a třetí hasičky z Chotěmic a Bezděčína. Děvčata z Bezděčína loni útočila na titul, ale smůlou v závěru sezony skončila čtvrtá a loňskou ligu vyhrály právě Chotěmice. Letos ale Bezděčín jde odhodlaně za svým cílem a zatím je na čele žebříčku s náskokem, což nezmění ani to, že sobotní čas 18,92 stačil jen na deváté místo. Soutěž vyhrála děvčata z Chotěmic, kterým se podařilo sestříkat za 17,51. Soutěž žen tak vyhrály Chotěmice před béčkem Hrdějovic (17,63), třetí byly Dvorce A (17,80), čtvrté Slapy (18,24). patý Chlum (18,24), šestý Zdešov (18,69), sedmé Martonice (18,69), osmé Ústrašice (18,88), devátý Bezděčín (18,92) a top desítku uzavírala v sobotu Kamenice nad Lipou (18,95). Pro ocenění nejlepší proudařky si šla Anežka Sebroňová z Dvorců A, jejíž čas byl 16,60.

V mužích vyhrál letos už počtvrté Krotějov Sport, tentokrát časem 16,18, a z tohoto týmu byl i nejlepší proudař František Janů, který byl ještě o pět setin vteřiny rychlejší - 16,13. V Krátošicích ale Krotějov Sport ustanovil výsledkem 16,18 nejlepší letošní čas Táborské ligy. K překonání vlastního rekordu 15,95 z předloňska ale ještě kousek chybí. Druhou šestnáctku - konkrétně 16,92, dali hasiči ze Žďáru. O třetí příčce se rozhodovalo mezi dvěma týmy z Benešovska - Drahňovicemi a Tomicemi, ty na Táborskou ligu zavítaly letos poprvé. Oba týmy zaběhly čas 17,20, takže o pořadí rozhodl rychlejší proudař a toho měly Drahňovice. Na Tomice zbyla bramborová. Hasiči z Bohdalína coby loňský vítěz celé THL asi nebyli s časem 17,24 a pátou příčkou úplně spokojení. Za nimi skončili šesté Dobronice, které si časem 17,26 připsaly nejlepší výsledek v Táborské lize, sedmé byly Daměnice (17,34), a osmá Špona Chářovice (17,49), která držela zatím v lize průběžné druhé místo. Deváté skončily Zdislavice (17,92) a do první desítky se vešel ještě Šipoun z Prachaticka (18,01).

Datum vytvoření: 9.9.2019 18:11