Články Vítěze THL po Chotěmicích už známe. V ženách se dále bojuje…

Vítěze THL po Chotěmicích už známe. V ženách se dále bojuje…

V sobotu 17. srpna 2019 byl v 11 hodin za doprovodu české hymny zahájen XVI. ročník soutěže „O pohár SDH Chotěmice“. Zdejší trať přijelo vyzkoušet celkem 17 ženských a 34 mužských družstev. Poprvé se zde předvedla i kategorie veteránů, což jsou závodníci nad 35 let plus maximálně jeden člen nad 30 let. Představila se zde i místní „náděj“, která je do hasičského sportu také velmi zapálená. Děti ukázaly, že v Chotěmicích se počítá i s novou generací.
Hlavním rozhodčím soutěže byl Jiří Šustr ze Soběslavi. Startování se ujal František Doležal z Dačic. Na koš dohlížel Pavel Přibyl z Deštné a čáru stříkání kontroloval rozhodčí Jiří Čihák z Dlouhé Lhoty. Časomíru obsluhovali kolegové ze Strmilova. Moderování se ujal Patrik Baláž z místního sboru a Jiří Kubeš z SDH Tučapy. Hudební doprovod zajišťoval Jarda Hájek. Celý den panovalo polojasné počasí, což v tropickém létu bylo příjemné.
V kategorii mužů šel na start jako první Krotějov Sport. Průběžně vedoucí tým celé ligy zastavil časomíru za 16,72 s. Loni zde měl Krotějov neplatný pokus, letos si to tedy vynahradil. S krásnou šestnáctkou byl až do startu domácího družstva na prvním místě. Chotěmičtí muži to ale nenechali náhodě a v polovině soutěže udali nový nej čas – 16,57 s. Ten už během dne nikdo nepřekonal. Jen dva týmy (oba z Benešovska) pak zastavily časomíru pod 17 vteřin. Tomice doběhly útok za 16,82 s a Daměnice za 16,95 s. Páté místo si ze soutěže odvezl Žďár (17,03 s). Další místa ve výsledkové listině patřily Jaronicím (17,17 s), Šipounu (17,28 s), Zdislavicím (17,29 s), Stoklasné Lhotě (17,48 s) a desítku uzavíraly Drahňovice (17,49 s). V průběžném pořadí THL druhá Špona Chářovice byla v Chotěmicích až na 12. místě (17,85 s). Následovalo pět osmnáctkových časů a čtyři devatenáctky. Zbytek již pokusy na 20 vteřin, jedna diskvalifikace a čtyři „enka“.
V ženské kategorii zvítězily hasičky ze Slap (17,36 s), stříbro braly Ústrašice (17,65 s) a bronz holky z Bezděčína (17,87 s). Poslední čas po 18 vteřin urvaly domácí ženy (17,96 s). Od pátého místa dál se řadila družstva: Chlum (18,52 s), Zhoř (18,62 s), Nová Včelnice (18,79 s), Lom (20.19 s)… Neúspěšný pokus si tentokrát připsaly oba týmy ze Dvorců, ženy z Chrbonína, Kamenice nad Lipou a z Daměnic.
Soutěž veteránů poprvé vyhrál Lom (18,16 s) před Chotěmicemi (18,20 s), které na domácí soutěž sestavily tým z bývalých členů družstva. Třetí příčku obsadila Želeč (19,30 s). Svaté Pole bylo až na bramborové pozici (31,34 s) a Tučapy nedokončily.
Týmy mužů si nakonec pro radost střihly také finále. Prase za první příčku putovalo do Krotějova (14,58 s), sud piva si odvezly Tomice (14,71 s). Třetí místo za čas 15,02 s braly Chotěmice. Čtvrté místo na zkrácené dráze na 80 metrů patřilo Daměnicím (15,17 s). Kompletní pětku uzavíral Žďár (15,39 s).
V jedenáctém kole THL se rozhodlo již o vítězi v mužské kategorii. Tím se pro rok 2019 stává tým Krotějov Sport. Rekord chotěmické trati s časem 15,93 vteřin letos odolal. Ten drží z loňského kola extraligy Renmotor Jinolice. V předcházejících letech si rekord dráhy připsala Trnava (rok 2017 - 16,01 s) a Žďár (rok 2015 - 16,76 s). Rekord trati na 2B od roku 2013 drželo áčko ze Dvorců (16,30 s). Ten loni časem 16,05 s přepsala děvčata ze Skrochovic. Na letošní soutěži žádná „šestnáctka“ nepadla, tudíž ani rekord dráhy v ženské kategorii nikdo nepřekonal.
Závěrečný nástup proběhl kolem 17. hodiny. Družstva na stupních vítězů obdržela poháry, ostatní zas hodnotné věcné ceny. Nezapomnělo se ani vyhodnotit jednotlivce. Medaili pro nejlepšího košaře si převzal Marek Palán z Krotějova (3,63 s). Mezi veterány jím byl Pavel Mach z Chotěmic (4,37 s). V ženské kategorii měla nejrychleji našroubovaný koš Karolína Sedláčková z Nové Včelnice (4,37 s). Nejrychlejší sestřik dne byl na pravém proudu Krotějova. Zajistil ho Jan Kučera (16,19 s). Mezi ženami byla nejrychlejší Žaneta Hejná z Ústrašic (17,12 s). Ve veteránech si toto ocenění zasloužil Daniel Vítovec z Lomu (16,36 s).
Po ukončení soutěže pokračovala afterparty pod širým nebem. Některá družstva se zdržela, některá putovala do Bezděčína, kde se konalo nedělní kolo THL.

Autor: Marcela Smolíková, SDH Chotěmice

Datum vytvoření: 19.9.2019 9:46