Články 1.Kolo Emas Táborské hasičské ligy zavítalo do Žďáru

1.Kolo Emas Táborské hasičské ligy zavítalo do Žďáru

Po tříleté přestávce se vrátila do Žďáru Emas Táborská hasičská liga. Za slunečného , ale větrného počasí přijelo změřit své síly celkem 21 družstev mužů, 7 družstev žen a 5 veteránů. Role startéra se tradičně ujal p.František Doležal, jehož doplnil tým rozhodčích ve složení p.Jiří Šustr , p.Jiří Čihák, p.Jaroslav Paulus a pí.Eva Lukačovičová. Časomíru tradičně zajišťovalo Sdh Strmilov. V kategorii mužů obhájil vítězství Krotějov Sport časem 16,72s a to byl také jediný čas pod 17 vteřin. Na stupních vítězů je doplnily druhé Sedlčany(17,09s) a třetí Č.Rudolec(17,30s). Dále následovaly Jaronice(17,56s), Bohdalín(17,58s), Zdislavice(17,88s), D.Němčice(17,91s), Žďár(18,01s), Skrýchov (18,35s) , Markvarec(18,43s), Božejovice(19,20s), Sv. Pole(19,29s), Strmilov(20,30s), Ryb. Lhota(20,96s) a jako poslední bodující Žirovnice(29,94s). Drahňovice, Nová Ves u Ch., Dobronice, Chotěmice, Choustník a Slapy měly neúspěch. Nejlepší proud byl z Krotějova (16,56s-p).

V ženské kategorii se nejlépe vypořádaly s tratí ženy ze Zdislavic s časem 19,25s před druhou Novou Včelnicí (19,48s) a třetím Bezděčínem(20,13s). Bramborovou medaili braly ženy ze Zdešova (21,09s) před pátou Zhoří u T.(25,39s) a šestým Choustníkem(28,41s). Ženy z Chrbonína měly neúspěch. Nejlepší proudařka byla z Bezděčína (18,86 s-p).

Z pěti týmů veteránů si nejlépe vedli kluci z Chotěmic(15,78s) před Sv.Polem(16,23s) a třetími Vranovicemi(16,30s). Na čtvrtém místě skončily Tučapy(17,75s) a tým Jaronic svůj pokus nedokončil.

Závěrečné finále ovládl Krotějov Sport ve výborném čase(14,09s) před druhým Č. Rudolcem(14,98s) a třetím Bohdalínem (15,21s). Sedlčany a Jaronice měly neplatné pokusy.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za bezproblémový průběh soutěže.

Datum vytvoření: 30.5.2022 12:36