Články Noční soutěž v Tučapech dobyly Chotěmice a Bohdalín

Noční soutěž v Tučapech dobyly Chotěmice a Bohdalín

V sobotu 2. července se v rámci THL běžely dvě kola soutěží. Na denní ve Strmilově navazovala noční v Tučapech, kde se konal XIII. ročník soutěže „O putovní pohár obce Tučapy“ a VI. ročník „Memoriálu Jaromíra Kuttelwaschera“.

Ani letos se počasí neumoudřilo a celou noc pršelo. To bylo bohužel znát na výkonech soutěžících. I pořadatelům to dělalo problémy s výpadky elektřiny. I tak si ale mnozí nenechali zkazit náladu a užili si tradiční tučapskou soutěž až do ranních hodin.

Na fotbalové hřiště přijelo 47 mužských a 21 ženských družstev. Hlavním rozhodčím soutěže byl Jiří Šustr ze Soběslavi, startérem pak František Doležal z Dačic. Na káď dohlížel Jaromír Mendl z Přehořova. Na čáře stříkání číhal Jiří Čihák z Dlouhé Lhoty. Časomíru obsluhovali všem dobře známí kolegové z SDH Strmilov – Jarda, Luboš a Helenka Paulusovi společně s Rudou Séčem. Akci moderoval Patrik Baláž z Chotěmic a Jiří Kubeš z místního sboru.

Po 20. hodině byla zahájena soutěž. Jako první do bojů vystartovala děvčata. Nejlépe si vedlo družstvo z Chotěmic, které požární útok zvládlo v čase 18,02 s. Na pravém proudu s časem 17,69 s. Pro stříbro si doběhlo áčko ze Dvorců (18,56 s). Třetí a poslední osmnáctku daly hasičky z Ústrašic (18,78 s). Další 3 časy pod 20 vteřin dala děvčata z Nové Včelnice (19,22 s), Bezděčína (19,29 s) a Mydlovar (19,64 s). Hasičky z Bězděčína si zde na noční soutěži daly dokonce svůj osobáček. Sedmé místo patřilo Zhoři u Tábora. Holky se snažily, ale s mírným problémem na rozdělovači dosáhly času 20,33 s. První nebodovaná příčka patřila Slapům, které měly problém na proudu (20,76 s). Stejně tak na tom byly i Češnovice-Jaronice (21,09 s). První desítku umístěných uzavíraly ženy z Chlumu okr. ČK (21,83 s). Další příčky obsadil Zdešov (21,90 s), Chabrovice (23,78 s), Kamenice n/L A (25,65 s), Chotčiny s PS 12 (27,91 s) a sousední vesnice Dvorce B (29,70 s). Domácím děvčatům se útok moc nevyvedl. Nakonec byla diskvalifikovaná. Dalších 5 týmů svůj pokus nedokončilo (Chmelná, Krátošice, Hrdějovice, Srubec a Chrbonín).

Ani v mužské kategorii se nikomu nepodařilo pokořit sedmnáctku, tisícikorunová prémie tak zůstala pořadatelům. Jako první v mužské kategorii vyrazilo domácí béčko. Za čas 28,46 s jim patřila 13. pozice. Nejrychleji doběhl Bohdalín, který bral zlato za čas 17,32 vteřiny. Následovalo družstvo z Jankova (17,79 s). Třetí příčku braly Drunče, které si konečně daly čas pod 18 vteřin. Čas 17,82 s je jejich nový osobní rekord. Těsně pod stupněm vítězů byla Stoklasná Lhota (18,06 s). Krásné 5. místo bral Chýnov (18,14 s). Hned opodál byl Žďár A (18,23 s), Kájov B (18,52 s) a Chotěmice (18,72 s). Ty i při nejrychlejších výstřicích nezakončily svůj pokus finálně. Podobně na tom byly i Zdislavice. Prostřik na pravém proudu znamenal čas 18,98 s. První desítku umístěných uzavírala Řepeč (19,13 s). Další devatenáctka patřila družstvu Jaronice–Srubec (19,68 s) a Český Rudolec (19,80 s). Další útoky byly už nad 20 vteřin. Nešťastné 13. místo padlo na hosty z Tučap u Vyškova. Tolik kilometrů ujeli, aby si připsali čas 20,12 s. Ne moc zdařilý pokus měly Slapy A (20,24 s), Jaronice-Srubec B (20,25 s) i Chářovice (20,29 s). Do času pod jednadvacet vteřin se ještě vešla Zhoř u Tábora (20,54 s) a Slavošovice (20,64 s). Dalších 18 časů bylo v rozmezí 21 až 45 vteřin. Jediný diskvalifikovaný mužský tým byl Choustník A. Výsledková listina obsahovala i 10 nedokončených pokusů. Mezi nimi byly týmy i jako Dvorce A, Ústrašice B, Kamenice n/L, Želeč A nebo i Žďár B.

Vyhlášen byl i Tučapský šnek. Nejpomalejším družstvem bylo béčko z Choustníka, které útok dokončilo za 45,27 vteřiny.

Na závěrečném nástupu proběhlo i vyhlášení nejlepších proudařů. Oceněnými byli Lukáš Válek z Bohdalína (17,16 s) a Nikola Brýnová ze Dvorců A (17,07 s). Cenu pro nejrychlejšího košaře si odvezl Martin Graman ze Zlivy A (3,89 s) a Karolína Sedláčkova z Nové Včelnice (4,59 s).

Soutěž mašin s PS 12 vyhrál Zdešov (22,35 s) před Jižnou (34,40 s) a Chotčinami (42,30 s).

Na 6. kole THL proběhla i tipovací soutěž. Družstva si mohla vsadit na tým, který se se svým časem nejvíce přiblíží jednadvaceti vteřinám. To se povedlo Slavošovicím z Českobudějovicka, které doběhly v čase 20,64 s. Tipli si na ně hasiči ze Zlivy A. Nechybělo ani losování o sud piva. Tentokrát se usmálo štěstí na děvčata ze Drorců B.

Večer byl zakončen předáním putovního poháru pro muže z Bohdalína a ženy z Chotěmic. Tradiční tečka byl ohňostroj pro vítěze soutěže.

Autor: Marcela Smolíková

Datum vytvoření: 11.7.2016 23:14