Články V neděli 14.8.2016 odstartovala druhá a poslední nedělní soutěž Táborské hasičské ligy.

V neděli 14.8.2016 odstartovala druhá a poslední nedělní soutěž Táborské hasičské ligy, která se konala v Želči. Z tohoto důvodu byl začátek již v 11 hodin. XVI. ročník soutěže „O pohár starosty obce Želeč“ se konal na místním fotbalovém hřišti. Nad dodržování pravidel a hladkého průběhu soutěže dohlíželo ostřílené trio rozhodčích Jiří Šustr, František Doležal a Jiří Čihák. Veškeré časy byly změřeny časomírou Strmilov. Soutěži přálo krásné letní počasí. O pohár starosty obce bojovalo 33 družstev v mužské kategorii a 15 družstev v kategorii ženy. Letos se zde odehrálo i finále 5ti nejlepších v kategorii muži.

Mezi muži si tentokrát nejlépe vedly borci z Milovic, které do Želče zavítaly až z okresu Písek. Prvenství  jim patřilo za krásný čas 16.98 s (jediná šestnáctka soutěže). Druhé místo SDH Zdislavice za čas 17.18 s. O necelé dvě desetiny  zastavil časomíru Žďár „A“ (17.34 s). Na bramborovou příčku se probojovali hasiči ze Stoklasné Lhoty připsali si čas 17.44 s. První pětku uzavíraly Dvorce „A“ v čase 17,47 s. Další místa patřila družstvům Chýnov (17,55 s) , Daměnice (17,56 s), Český Rudolec (17,67 s), Ústrašice „B“ (17,76 s), Makov (17,83 s), Slapy „A“ (17,84 s)  , Bohdalín (17,84 s), Kamenice nad Lipou (17,88 s), jejich družstvo se blýsklo nejrychlejším proudařm celé soutěže časem 16,53 s, Na 14. pozici skončili hasiči z SDH Šipoun (17,97 s)  a poslední bodované místo obsadilo SDH Zhoř u Tábora (18,51 s).  Domácí poprvé v letošním ročníku THL zaběhli čas pod 19 vteřin, výkon 18,85 s stačil  v uvozovkách pouze na 18. místo. Dále se řadily týmy s dobrými časy. První tým s časem nad 20 vteřin bylo družstvo s SDH Obora (20,79 s), domácí „béčko“ si připsalo čas 21,98 s a poslední tým, který si připsal platný pokus byl tým z SDH Lom (22,99 s).  Jeden tým  byl diskvalifikován. Šlo o Chabrovice (nenašroubovaný koš). Dvě družstva svůj pokus nedokončily.

V ženské kategorii bojovalo o prvenství 15 družstev. Ženám v Želči kralovaly, jako i v dalších soutěží letošního ročníku THL, ženy ze Dvorců „A“, které si z časem 17,25 s získaly první místo. Druhé místo vybojovaly ženy z Ústrašic s časem také pod 18 vteřim 17,67 s. Na bronzovou příčku dosáhlo družstvo žen z Daměnic z časem 18,20 s. Další bodované příčky obsadila družstva v tomto pořadí: Zdešov (18:44 s), Sousedé z Bezděčína v čase (18:53 s), O jednu setinu za SDH Bezděčín se umístilo družstvo žen z Chrbonína s časem (18:54 s), Nová Včelnice (18:78 s), Slapy (19:18 s), Chotěmice (19:53 s) a družstvo z Lomu a Chabrovic, které dosáhly totžného času v hodnoty 20,70 s. Domácí ženy dosáhly posledního platného pokusu hodnoty 20,88 s a obsadily 12. příčku. Diskvalifikován byl tým Dvorce „B“ (dvakrát ulitý start) qa neplatné pokusy si připsaly družstva ze Zhoře u Tábora a Kamenice nad Lipou.

Ještě se zde běhalo finále pěti nejlepších mužů ze základního kola. Vyhrálo SDH Zdislavice, kterým patřil čas 14,15.  Dále se umístil tým ze Dvorců 14,47, Žďár „A“ 14,48 a vítězové základního kola Milenovice s časem 15,16. Jediné družstvo, které svůj finálový pokus nedokončilo bylo družstvo ze jménem Mrkevmotor Stoklasná Lhota.

Datum vytvoření: 19.8.2016 11:35