Články A je dobojováno -THL zná svého vítěze

A je dobojováno -THL zná svého vítěze

Poslední kolo Táborské hasičské ligy se konalo ve Zhoři u Tábora. Své síly zde poměřilo 16 ženských a 28 mužských týmů, které rozšířilo ještě 7 družstev veteránů.  Vše probíhalo pod dozorem hlavního rozhodčího Jiřího Šustra. O startování se staral pan František Doležal a na koš dohlížel Martin Šimota. Čáru stříkání hlídal tradičně  pan Jiří Čihák, přesnost časů zajišťovala časomíra z SDH Strmilov a celým dnem doprovázel Jarda Hájek.

 

V mužské kategorii se bojovalo o celkového vítěze THL. Průběžně první tým SDH  Bohdalín svůj útok dokončil až v čase 18,85s. A tím obsadil až 14 místo. I přesto své vítězství celého seriálu THL udržel a vyhrává tak ročník 2018.  Vítězství ze Zhoře si odváží Ždár za čas 16,65s. Druhé skončily Chotěmice s časem 16,72s. a bronz patří Českému Rudolci 17,15s. 4. místo Šipounu a páté Zdislavicím. Domácí Zhoř obsadila až 16. místo s časem 19,05s. Svoje pokusy nedokončily  Košice, Želeč, Krotějov a Tučapy. Pohár pro nejrychlejšího košaře a proudaře si odváží kluci z Chotěmic.

 

Po přestavění dráhy šly na řadu ženy. Zde se také bojovalo o celkové  umístění . První pokus odstartovaly domácí a za čas 19,15s. jim patří 6. místo.  Vyhrály holky z Dvorců s časem 16,67s. Druhé skončily Chotěmice čas 17,24s. Ukázal, že holkám se prostě letos daří a právem se stávají vítězkami celého ročníku THL 2018. Třetí skončily holky z Chrbonína,  dále Nová Včelnice a Ústrašice. Smůlu dne měly hasičky z Bezděčína, když si pravá proudařka myslela, že už má sestříknuto, že terč svítí, ale bohužel to byl jen odraz sluníčka, stejně tak tomu bylo i u dorostenek z Táborska. Nejrychlejší proudařkou se stala Klára Schorná  ze Dvorců a nejrychlejšími košařkami byly Žaneta Hejná z Ústrašic a Karolína Sedláčková z N. Včelnice.

 

V kategorii veteránů si pro vítězství doběhli muži ze Dvorců s časem 15,48s, za nimi skončilo Svaté  Pole 16,92s. a Tučapy 17,13s., dále pak Lom 18,69s., Slapy D 20,08s., Maršov 25,17s. a Želeč nedokončila. Cenu za nejrychlejšího košaře a proudaře si odváží košař a ze Svatého Pole a levý proudař z Dvorců.

 

Po veteránech přišlo na řadu finále kde se utkalo 5 nejlepších mužských týmů. Vyhráli borci z Chotěmic s časem 14,09s., druzí byli muži z Kamenice nad Lipou 15,58s., třetí Žďár 17,48s. Český Rudolec a Rybova  Lhota své pokusy nedokončily.

 

I když toto klání bylo v rámci THL poslední, všichni hasiči se teď společně sejdou ještě jednou a to 6.října na slavnostním vyhlášení v kulturním domě v Malšicích.

Datum vytvoření: 29.9.2018 16:18

Táborská hasičská liga 2019